KURUCULARIMIZ

Rafet Orhan

Yönetim Kurulu Başkanı

Rafet Orhan 1961 yılında Sinop Ayancık Bakırlı Zaviye Köyü’nde doğdu. İlk ve ortaokul tahsilini Ayancık’ta tamamladıktan sonra, 1973 yılında İstanbul’a gelerek çok genç yaşta iş hayatına atıldı. Uzun süre farklı sektörlerde çalıştıktan sonra üst düzey yöneticiliği bırakarak kendi işini kurmaya karar verdi.

1994 yılında Yeşil Vadi Arsa Ofisi markasıyla gayrimenkul sektörüne giriş yaptı. Bölge belediyesi, uzman araştırmacılar , yatırım uzmanları, ve şehir planlamacılarının desteği ile  tamamı imarlı ve ifrazlı, müstakil tapuları bünyesine dahil etti.

Müşterilerinin yatırımlarına, emeğine değer, kazancına kazanç katmak misyonuyla, aradan geçen 20 yılda, 17.000’in üzerinde müşterisini arsa sahibi yaparak önemli bir başarıya imza attı ve Yeşil Vadi Arsa Ofisi’nin gayrımenkul sektörünün en önde gelen markaları arasında yer almasını sağladı.

Hayatının her evresinde Sinop’tan ve Sinoplulardan kopmayan Rafet Orhan sivil toplum örgütlerinde de aktif olarak görev yaptı. Ayancık Kalkındırma Derneği (AYKAD)’ın kuruluşunda aktif rol alan Rafet Orhan, Aykad’da önemli görevler üstlenirken AYKAD’da  Genel Başkanlık görevinde bulundu. İstanbul Sinopspor yönetiminde yer alarak spora ve sporculara destek vermeyi ihmal etmedi. TÜMSİAD’da iki dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Rafet Orhan sosyal sorumluluk projesi kapsamında kurulmasında öncülük ettiği yardıma muhtaç insanlara kucak açan ve onlara yardımcı olan Umut Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine halen devam ediyor.

Sinoplu İş Adamları Derneği’nde 2 dönem Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinin ardından 2014 yılının Nisan ayında Yönetim Kurulu’nun oy birliği ile başkanlığa seçilen Rafet Orhan, en son Mayıs 20018’de yapılan  SİAD Genel Kongresinde  başkanlığının devam ettirmesi için yoğun ısrar eden üyeleri geri çevirmedi ve bu dönem de başkan seçildi.

Rafet Orhan Mayıs 2018 itibariyle Türk Kızılayı Küçükçekmece Şube Başkanlığı görevine başladı . Orhan 1 milyon nüfusun bulunduğu Küçükçekmece ilçesinin Kızılay başkanı olmaktan onur duyuyor ve  sosyal sorumluluğunun bilinciyle birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görevler üstleniyor.

Cihan Demirel

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Cihan Demirel Ülker Fabrikası’ndaki yöneticilik görevinin ardından 1975 yılında gayrımenkul sektörüne adım attı.

Gayrımenkul sektöründe uzun yılların tecrübesi ve uzmanlığıyla bu alanda hizmet veren firmaları detaylı olarak analiz ettikten sonra maalesef yatırımcıların çeşitli nedenlerle mağdur edildiğini, beklentilerinin karşılanamadığını ve kısacası bu sektörde piyasanın daha ciddi, güvenilir ve kurumsal bir yapıya ihtiyaç duyduğunu tespit etti.

Bu alandaki eksikliği giderebilmek amacıyla, Rafet Orhan ile birlikte sektörün ve şirketin olmazsa olmaz kırmızı çizgilerini belirleyerek, 1999 yılında  YEŞİL VADİ ARSA OFİSİ İNŞ.TUR.SAN.VE.TİC.LTD.ŞTİ.’nin temellerini attı.

Yeşil Vadi Arsa Ofisi  kuruluşunun ilk gününden beri belirlenen kurumsal prensiplerinden asla taviz vermeden, müşteri memnuniyetini en ön planda tutarak sektörüne öncülük etmeye devam ediyor.

Hemen Ara

brazzerz
WhatsApp