KIZILAY KÜÇÜKÇEKMECE’DE RAFET ORHAN’A EMANET

Kızılay Genel Merkezi İstanbul Küçükçekmece’de kurucu ilçe başkanı olarak Rafet Orhan’ı görevlendirerek bu ilçede teşkilatlanma işlemlerini başlattı.
Bir çok başvuru ve aday arasında SİAD Başkanı Rafet Orhan’ı kurucu başkan olarak seçen Kızılay yönetimi kuruluş işlemlerinin başlatılması için çalışmaların başladığını duyurdu.
Yetkilendirmenin ardından teşkilat çalışmalarına hız veren kurucu başkan Rafet Orhan, öncelikle Kızılay gibi uluslararası geçmişi başarılarla dolu tarihi bir kurumun kendisine gösterdiği bu güven için çok mutlu ve onurlu olduğunu kaydederek verilen bu kutlu görevi en iyi şekilde yapacaklarından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini kaydetti. Kızılay’ın din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm muhtaçlara yardım eli uzattığını belirten Orhan bu unsurun görevi kabul etmesindeki en önemli etken olduğunu dile getirdi.

Kurucular Kurulu ile bir araya gelen Kızılay Küçükçekmece Şubesi Kurucu Başkanı Rafet ORHAN yaptığı açıklamada “Kurucular Kurulu ve kurucular listesini hazırladık. Tüm evraklar tamamlandı. Kurucularımız ile bir araya gelerek ilk değerlendirme toplantımızı yaptık. Hep birlikte taşın altına elimizi koymak için bu güzide kurumumuz Kızılay’ımızı Küçükçekmece’de en iyi yerlere getirmek için gönül birliği yaptığımız arkadaşlarımızla bu akşam bu işin resmi olarak startını verdik. Bana güvenen bu görevi layık gören Kızılay yönetimine ve bu yolda benimle birlikte yok yürümek için bu akşam bizimle olan gönül dostlarıma Türkiye sevdalısı değerli katılımcılara çok teşekkür ediyorum. KIZILAY demek Türkiye demek. KIZILAY demek memleket demek. KIZILAY şemsiyesi altında vatanımıza milletimize faydalı işler yapmak için bu kutlu yürüyüşümüze bu akşam başlıyoruz. Hayırlısı olsun.” diye konuştu.

Aynı zamanda Sinoplu İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Yeşil Vadi Arsa Ofisi ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Orhan’ın Kızılay Küçükçekmece Şubesi Kurucu Başkanı olarak görevlendirilmesi taraflı tarafsız tüm kamuoyunda heyecan ve sevinçle karşılanırken, Rafet Orhan’ın SİAD’da yarattığı sinerji ve başarısını Kızılay’a da taşıması ve çok kısa sürede Küçükçekmece Kızılay şubesinin başarılı çalışmalara imza atması bekleniyor.