BLOG

KIRKLARELİ BELEDİYESİ, BÜYÜK PROJELERE HAZIRLANIYOR

Kırklareli’nde 7’den 77’ye herkese hitap edecek bir yaşam alanı planlanırken kent merkezindeki 100 dönümlük alana ne yapılacağı referandumla belirlenecek.

Hüsniye GÜNGÖR

KIRKLARELİ – Hala bir Orta Anadolu şehri olan Kırıkkale’yle karıştırılıyor, Osmanlı’ya 92 yılık başkentlik yapmış Edirne’nin gölgesinde kalmış, Tekirdağ gibi denizi de yok… Trakya’nın 3 büyük şehrinden biri olan Kırklareli, buna rağmen ‘aritmetik yatırımlarla geometrik mutluluklar’ yaratmaya çalışıyor. Şehirde yaptıkları çalışmaları “iri kasaba görüntüsünü çağdaş modern bir kente dönüştürmek” olarak tanımlayan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu yatırımları ve gelişmeye açık alanları DÜNYA’ya anlattı. Kentin büyümesi için yatırıma ihtiyaç olduğunu, yaşanılabilir, ihtiyaçların en üst seviyede karşılandığı bir Kırklareli’yi ülke kamuoyunun dikkatine taşımaya çalıştıklarını söyleyen Kesimoğlu, belediye tarafından gerçekleştirilen yatırımları ‘mutlu insanlar kenti’ yaratmaya yönelik çalışmalar olarak tanımlıyor. Çünkü ancak mutlu şehirler nitelikli iş gücünü elinde tutabiliyor.

Kırklareli gerçekten de mutlu bir şehir görünümü veriyor. Şehirde bugün için yaşayan 26 bin öğrenci sayısının 2023’te 55 bine çıkması bekleniyor. Diğer yandan tayinle gelen devlet memurları emeklilik sonrası hayatlarına da burada devam etmeyi tercih ediyor. Kesimoğlu bu anlamda bir üniversite şehri olarak Eskişehir’i örnek aldıklarını, öğrencilere yönelik sosyal ve kültürel imkanlar geliştirmeye çalıştıklarını söylüyor. Çöpten üretilen elektrikle sanayinin çarkları dönüyor

Peki, Kırklareli’ye hangi yatırımlar yapılıyor? Kırklareli Belediyesi Trakya’da bir ilki gerçekleştirerek 8 ay gibi kısa bir sürede çöpten elektrik üretim tesisi kurmuş ve 1 Ocak itibariyle de devlete elektrik satıyor. Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nin elektriği buradan karşılanıyor. 12 milyon liralık yatırımla hayata geçen tesis 2.2 MW gücünde ve bugün için günlük 100 ton çöp işliyor. Kırklareli Türkiye çapında lisanslı ilk tesisiyle kamu payı en yüksek 3 ilden biri. Depolama sahası olmayan Lüleburgaz Belediyesi liderliğindeki 13 belediye de çöpünü bu tesise getirmeye başladığında günde 250-300 ton çöp elektrik enerjisine dönüştürülecek. Dökülen çöp oranında da belediyelere nakit akışı gerçekleşecek.

Şehrin içinde kalarak görsel kirlilik yaratan ve artık ihtiyaca cevap vermeyen otogar ve tır parkı şehrin dışına çıkarılıyor. 33 bin metrekarelik alana projelendirilen ve 18.5 milyon TL’ye mal olan otogarın 100 araçlık kamyon ve tır garajı olacak. 19.6 milyon TL maliyetle 28 bin metrekarelik kapalı bir pazar yeri inşa ediliyor. Belediyenin kendi öz kaynaklarıyla 5 milyon TL’ye hayata geçirdiği 10 bin metrekare kapalı alana sahip katlı otopark da inşaatı devam eden projelerden.

Kırklarelili hayırseverlerin hayata geçirdiği Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin replikası 1.5 ay önceki açılışından bu yana Türkiye’nin dört bir yanından 27 bin ziyaretçi ağırlamış. Ana-baba-oğul üçlemesi kapsamında 3 milyon TL yatırımla iki asırlık bir ev restore edilerek Ali Rıza Efendi Kültür Evi açılmış, 185 bin TL maliyetle tamamlanan Zübeyde Hanım Kadın Spor Merkezi açılmayı bekliyor. AB’nin Interreg IPA Sınır Ötesi İşbirliği Bulgaristan – Türkiye Programı çerçevesinde kentin bir botanik parkı ve Atatürk Kültür Merkezi bulunuyor.

Kırklareli’nde yaşayıp İstanbul’da çalışmak

Kesimoğlu kentteki yatırım potansiyellerinden bahsederken İstanbul’dan yatırımların Lüleburgaz’ı geçerek Kırklareli’ne doğru geldiğine ve bunun kısa bir süre sonra daha ciddi bir ivme kazanacağına dikkat çekiyor. Bunu kolaylaştırarak süreci kısaltacak girişimler olarak da Edirne ile Kırklareli ortasına yapılacak havaalanı ile İstanbul-Edirne hızlı tren projesine işaret ediyor. Kesimoğlu İstanbul’u yakınlaştıracak bu projelerle Anadolu yakasında oturup da Avrupa yakasında çalışan biri için Kırklareli’nde yaşamanın çok daha kolay hale geleceğini söylüyor. Kesimoğlu yenilenen imar planında 15 kata kadar yükseklik planlandığı, bahçeli konut projeleri için de bir bölge düşündükleri bilgisini veriyor. Belediye, İstasyon caddesindeki büfeleri tek tip haline getirerek çevre düzenlemesi yapmış. Mevcut haliyle harap durumdaki gar binasını TCDD’den almaya çalışan belediyenin projeleri arasında burayı restore ederek bir konuk evine dönüştürmek var. Etrafındaki 47 dönümlük arazi de rekreasyon alanı olarak geliştirilmeye açık. Proje kapsamında ilkel görünümlü köfteci ve kokoreççilerin her birine birer vagon verilecek şekilde bir çevre düzenlemesi planlanıyor.

Otel ve turizm yatırımına fısat var

Kentin en önemli ihtiyaçlarından biri de otel. Güçlü ilaç sanayiKongre ve Fuar merkezi de kente ekonomik katkı sağlayabilecek projeler arasında. Kesimoğlu’nun söylediğine göre Kırklareli’nde aqua park yapmaya çok müsait bir alan da bulunuyor. Bölge halkının AVM’den ziyade sokak formatında outlet center’lara yatkınlığı olduğuna dikkat çeken Kesimoğlu üniversite öğrencilerinin de bu yönde talepleri olduğunu söylüyor.

Yatırım alanı olarak kentin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması gerektiğine inanan Kesimoğlu, “Bulgaristan hükümeti eski bir klise kalıntısı üzerine bir klise inşa edecek. Yahudi nüfus zamandan kalma 300 yıllık harap Yahudi mezarlığının tadilatı için de Jack Kamhi ve ABD’de yaşayan Kırklarelili Yahudilerle iletişim halindeyiz” diyor. Kesimoğlu Edirne ve Tekirdağ’dan farklılaşmak adına doğa ve gastronomiyi kentin gelişmesine imkan sağlayacak yatırım potansiyeli yüksek alanlar olarak sıralıyor. Bulgaristan egemenliği altında ‘üzüm şehri’ olarak anılan kentte bağcılığın tekrar gelişmesi 8 yıldır bağ bozumu şenlikleri yapılıyor. Bu da şarap ve hardaliye üreticileri için fırsat anlamına geliyor.

Hayal gücüne açık koru projesi

1.200 dönümlük Karahıdır Korusu’nu 29 yıllığına kiralayan belediye, burası için de büyük bir proje düşünüyor. Avan proje aşamasındaki projenin yatırımcının hayal gücü ve cüzdanıyla doğru orantılı olduğunu söyleyen Kesimoğlu, “Orada da 7’den 77’ye herkese hitap edecek, içerisinde spor, piknik, kır düğünü alanlarıyla restoran ve kafeler, bisiklet ve koşu yolları, çocuklar için özel alanlar olan bir yaşam alanı hayal ediyoruz” diyor.

100 dönümlük yer için proje geliştiriliyor

Kentin içinde kalan eski sanayi sitesinin Kofçağaz girişindeki yeni sanayi sitesine, otogarın da yeni yerine taşınmasıyla kent merkezinde boşa çıkacak 100 dönüme yakın arazi içinse 5-6 avan proje oluşturularak referandum yoluyla halkın tercih ettiği proje için yatırımcı aranacak. Halkın kentle ilgili kararlara katılması Kırklareli için yeni bir şey değil. Karaumur caddesindeki düzenleme sırasında trafiğe kapama kararı da cadde esnafının oyuyla verilmiş.

Diğer Yazılar

 • Güncel projelerimiz hakkında bilgi almak için kayıt olun

Ticari Elektronik İleti Onayı

Tarafıma, kanunlara uygun bir şekilde, her türlü ürün ve hizmetlere ilişkin çeşitli tanıtım, promosyon, reklam, satış ve pazarlama amacıyla, Yeşil Vadi Arsa Ofisi İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şti tarafından, SMS/kısa mesaj, anlık bildirim, sosyal medya ,telefon, faks, e- posta/mail ve diğer elektronik iletişim araçları ile ticari elektronik iletiler ve diğer iletiler gönderilmesine onay veriyorum.

KAPAT

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ HAKKINDA AYDINLATMA METNİ

İşbu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni (“Aydınlatma Metni”); aşağıda detaylı olarak yer alan süreç; veri işleme amacı, veri kategorileri ile sınırlı olarak, veri sorumlusu olan Yeşil Vadi Asa Ofisi İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şirketi (“Şirket”) tarafından işletilmekte olan www.yesilvadiarsaofisi.com.tr internet sitesinin (“Platform”) işletilmesi sebebiyle gerçek kişilere ait kişisel verilerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında işlenmesine ilişkin beyan ve açıklamaları içermektedir.

Veri Sahibi, söz konusu Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Hakkında Aydınlatma Metni ile kanun kapsamında verilerin işlenmesine ilişkin olarak aydınlatılmış olduğunu ve verilerinin işlenmesine muvafakat ettiğini beyan, kabul ve taahhüt etmektedir.

 1. Yeşil Vadi Asa Ofisi İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şirketi Tarafından Hangi Veriler İşlenmektedir?

Şirket tarafından veri sahibinin açık rızasıyla ve Kanun’un 5. ve 6. Maddelerinde öngörülen hallerde açık rıza olmaksızın genel ve özel nitelikli verileri işleyebilme hakkına sahip bulunmaktadır.

Bu kapsamda şirket tarafından, Aydınlatma Metnine içeriğinde arz edilen hüküm ve koşullara uygun olarak site içerisinde aşağıda belirtilen türde “kişisel veriler” işlenebilmektedir:

 

 

 1. Yeşil Vadi Asa Ofisi İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şirketi Tarafından Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları Nelerdir?

Şirket kişisel verileri aşağıda sayılanlarla sınırlı olmamak üzere benzer amaçlar için işlemektedir:

 1. Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Alınmış Önlemler Nelerdir?

Şirket; kanunda ve işbu aydınlatma metninde belirtilen şartlarla; kişisel verilerin muhafazasını, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmemesini, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmemesini sağlamak ve veri sızıntılarını önlemek amaçlarıyla gerekli tüm teknik ve idari tedbirleri almayı, yapılması gereken tüm denetimler zamanında ve eksiksiz olarak yaptırmayı taahhüt etmektedir.

 1. Kişisel Veriler Hangi Taraflara Aktarılmaktadır?

Toplanan kişisel verileriniz, bu verilerin depolanması veya işbu aydınlatma metninde yer alan hukuka uygun amaçlarla, Yeşil Vadi Asa Ofisi İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şirketi’nin sözleşme ilişkisi içerisinde olunan yurt içi ve/veya yurt dışındaki üçüncü kişilerle ve bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşılabilecektir.

 1. Kişisel Veriler Ne Kadar Süre Saklanmaktadır?

 

Şirket, söz konusu kişisel verileri, işbu aydınlatma metninde belirtilen işleme amaçlarının gerektirdiği süre boyunca saklamaktadır. Sürelerin sona ermesi halinde söz konusu veriler kanuna uygun olarak silinmektedir veya imha edilmektedir.

 

 1. Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?

 

Kanun kapsamında aşağıda yer alan hususlar hakkında bilgi almak için Yeşil Vadi Asa Ofisi İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şirketi ile her zaman iletişime geçebilirsiniz;

 

Söz konusu haklarınıza yönelik başvurularınızı, www.yesilvadiarsaofisi.com.tr adresinden Yeşil Vadi Asa Ofisi İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şirketi’nin Veri Sahibi Başvuru Formu’nu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz. Talebinize en kısa sürede ve kanuna uygun olarak en geç otuz (30) gün içerisinde geri dönüş yapılacaktır. İşlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verilerin Korunması tarafından belirlenecek tarifeye göre tarafınızdan ücret talep edilebilecektir.

 

KAPAT

ÇEREZ POLİTİKASI ve AYDINLATMA METNİ

İşbu Çerez Politikası ve Aydınlatma Metni (“Politika”); Yeşil Vadi Arsa Ofisi İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şirketi (“Yeşil Vadi Arsa Ofisi”) tarafından yürütülen ve Yeşil Vadi Arsa Ofisi’ne ait olan www.yesilvadiarsaofisi.com.tr internet sitesi hakkında (“İnternet Sitesi”) çerez kullanımına ilişkin ilkeleri ve Yeşil Vadi Arsa Ofisi olarak veri sorumlusu sıfatıyla İnternet Sitesinin tarafımızca işletilmesi sebebiyle; veri işleme amacı, veri kategorileri, verilerin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, kimlere ve hangi amaçlarla aktarılabileceği, veri işleme süresi ve verileriniz ile ilgili haklarınızın neler olduğuna dair beyan ve açıklamalarımızı içermektedir.

 1. Yeşil Vadi Arsa Ofisi Tarafından Hangi Veriler İşlenmektedir?

Yeşil Vadi Arsa Ofisi tarafından veri sahibinin açık rızasıyla ve Kanun’un 5. ve 6. Maddelerinde öngörülen hallerde açık rıza olmaksızın genel ve özel nitelikli verileri işleyebilme hakkına sahip bulunmaktadır.

Bu kapsamda Yeşil Vadi Arsa Ofisi tarafından, Aydınlatma Metnine içeriğinde arz edilen hüküm ve koşullara uygun olarak site içerisinde aşağıda belirtilen türde “kişisel veriler” işlenebilmektedir:

 

 1. Çerezler Ne Anlamı Gelir?

Çerezler (cookie) bir web sitesi tarafından cihazınızda oluşturulan ve isim-değer formatında veri barındıran küçük metin dosyalarıdır. Herhangi bir web sitesini kullandığınız süre boyunca sizin kullanım alışkanlık ve tercihlerinizi tarayıcı üzerinde depolamaktadır. Çerezler, hem zamandan tasarruf edebilmek hem de daha iyi bir internet deneyimi sunmak mahiyeti ile kullanılır. Bir web sitesi tarafından oluşturulan çerezler siteye erişim için kullandığınız web tarayıcısı tarafından saklanmakta ve çerezlerin içerdiği bilgilere sadece çerezi oluşturan alan adı (örn. site.org.tr) altında sunulan web siteleri tarafından ve aynı tarayıcıyı kullandığınız takdirde uzaktan erişim mümkündür. 

Çerezler, günümüzde, web teknolojilerinin önemli bir parçası haline gelmiştir ve temel işlevleri; ziyaretçinin ve tercihlerinin hatırlanması ile cihazın tanınmasıdır. Neredeyse her web sitesinde çerez kullanımı söz konusudur. 

 

 1. Çerez Çeşitleri Nelerdir?

Ziyaret ettiğiniz web sitesi tarafından oluşturulan ve sadece bu web sitesi tarafından okunabilen çerezler birincil çerezlerdir. Ziyaret edilen sitede sunulan içerik, erişim adresindeki alan adı dışında başka alan adları üzerinden de sağlanıyor olabilir (örneğin, bir video platformunda barındırılan içeriğin sosyal medya sitesi üzerinden görüntülenmesi); bu durumda her bir alan adı kendine münhasır üçüncü taraf çerezler yaratabilir. 

 

 1. Yeşil Vadi Arsa Ofisi Tarafından Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları Nelerdir?

İnternet Sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:

Çerezler bu Politika’da belirtilen amaçlar dışında kullanılmamakta olup tüm ilgili işlemler veri koruma mevzuatına uygun olarak yürütülmektedir.

 

 1. Çerez TürleriNelerdir?

Çerez Türü

Açıklama

Oturum Çerezleri

Oturum çerezleri, internet sitesini kullanımınız sırasında geçerli olan çerezler olup web tarayıcı kapatılıncaya kadar geçerliliklerini korurlar.

Kalıcı Çerezler

Kalıcı çerezler web sitesindeki tercihlerinizi hatırlamak için kullanılır ve tarayıcınızı kapattıktan veya bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra dahi masaüstü veya mobil cihazınızda kalır.

Zorunlu Çerezler

İnternet sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi, sitenin özelliklerinden ve sunulan hizmetlerden yararlanabilmeniz için kullanımı mecburi olan çerezlerdir.

İşlevsel ve Analitik Çerezler

Tercihlerinizin hatırlanması, internet sitesinin etkin şekilde kullanılması, sitenin isteklerinize cevap verecek şekilde optimize edilmesi gibi amaçlarla kullanılan ve siteyi nasıl kullandığınız hakkında verileri içeren çerezlerdir. Nitelikleri gereği bu türdeki çerezler kişisel verilerinizi içerebilir. Örneğin sitenin görüntülenme dili tercihinizi kaydeden çerezler birer işlevsel çerezdir.

Takip Çerezleri

Takip çerezleri web sitemizi ve üçüncü taraflara ait alan adlarını ziyaretiniz sırasında oluşturulan birincil ve üçüncü taraf çerezlerdir. Bu çerezler oluşturuldukları alan adlarındaki tıklama ve ziyaret geçmişinizin takibini ve farklı alan adları arasında bu kayıtların eşlenmesini mümkün kılmaktadır. Bu tür çerezler kullanıcıların tanınması ve profillenmesi, reklam ve pazarlama faaliyetlerinin hedeflenmesi ve içeriğin özelleştirilmesi amacı ile kullanılmaktadır. Bu çerezler kimliğinizi belirlemek veya şahsınıza özel kararlar almak için kullanılmayacaktır.

www.yesilvadiarsaofisi.com.tr internet sayfasında çeşitli çerezler kullanılmakta bu çerezler ilgili bilgiler;

Çerezin Adı

Kullanım Amacı

Saklama Süresi

Google Analytics

Google Analytics, çerezleri ziyaretçilerin Web Sitesini nasıl kullandıklarını analiz etmek amacıyla kullanır. Bu Web Sitesini kullanımınızla ilgili bilgiler (IP adresiniz dahil) Google'a aktarılarak Google tarafından ABD'deki sunucularda saklanmaktadır. Google bu bilgileri Web Sitesini kullanımınızı değerlendirmek, Şirket için Web Sitesi faaliyetini derlemek ve Web Sitesi faaliyeti ve internet kullanımıyla ilgili başka hizmetler sağlamak amacıyla kullanacaktır, fakat IP adresinizi Google tarafından depolanan diğer verilerle eşleştirmeyecektir.

5 yıl


 1. Çerez Yönetimi Nasıl Yapılır?

Çoğu tarayıcı internet sitelerindeki çerezleri görüntülemenize, yönetmenize, silmenize ve engellemenize izin verir. Tüm çerezleri temizlerseniz, belirlediğiniz tüm tercihleri kaybetmiş olursunuz. Buna çerezlerin tutulmaması özelliği de dâhildir çünkü bu özelliğin çalışması için cihazınızda bunun için belirlenmiş çerez bulunmalıdır.

Tarayıcılarda çerezlerin nasıl kontrol edileceğine ilişkin rehberler aşağıda bulunmaktadır:

https://support.google.com/chrome/answer/95647?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en

https://support.mozilla.org/en-US/kb/enable-and-disable-cookies-website-preferences

https://support.apple.com/kb/ph21411?locale=en_US

https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies

https://www.adobe.com/tr/privacy/opt-out.html

Bunlara ek olarak çoğu tarayıcı aşağıda yer olan işlemleri yapmanıza olanak tanımaktadır:

 

 1. Kişisel Verilerin Korunmasına İlişkin Hangi Önlemler Alınmıştır ve Veriler Ne Şekilde Saklanacaktır?

Yeşil Vadi Arsa Ofisi; Kanun’da ve işbu Politika’da belirtilen şartlarla; kişisel verilerin muhafazasını, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmemesini, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmemesini sağlamak ve veri sızıntılarını önlemek amaçlarıyla gerekli tüm teknik ve idari tedbirleri almayı, yapılması gereken tüm denetimler zamanında ve eksiksiz olarak yaptırmayı taahhüt etmektedir.

Kişisel verileriniz, size bildirilen amaçlar ve kapsam dışında kullanılmamak kaydı ile gerekli tüm bilgi güvenliği tedbirleri de alınarak işlenecek ve yasal saklama süresince veya böyle bir süre öngörülmemişse işleme amacının gerekli kıldığı süre boyunca saklanacak ve işlenecektir. Bu süre sona erdiğinde, kişisel verileriniz silinme, yok edilme ya da anonimleştirme yöntemleri ile Yeşil Vadi Arsa Ofisi’nin veri akışlarından çıkarılacaktır.

 

 1. Kişisel Veriler Hangi Taraflara Aktarılmaktadır?

Toplanan kişisel verileriniz, bu verilerin depolanması veya işbu aydınlatma metninde yer alan hukuka uygun amaçlarla sınırlı olmak üzere; Yeşil Vadi Arsa Ofisi’nin yurtiçinde yer alan iştirakleri ya da bağlı ortaklıkları, Yeşil Vadi Arsa Ofisi ile işbirliği yapan özel kurum ve kuruluşlar ile bu verileri talep etmeye yetkili olan kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşılabilecektir"

 

 1. Kişisel Veriler Ne Kadar Süre Saklanmaktadır?

Yeşil Vadi Arsa Ofisi, söz konusu kişisel verileri, işbu aydınlatma metninde belirtilen işleme amaçlarının gerektirdiği süre boyunca ve Kanun’da, sair mevzuatlarda yer alan zamanaşımı sürelerin dikkate alınarak saklanmaktadır. Sürelerin sona ermesi halinde söz konusu veriler Kanun’a uygun olarak silinmektedir veya imha edilmektedir.

 

 1. Veri Sahibi Olarak Haklarınız Nelerdir?

Kanun kapsamında aşağıda yer alan hususlar hakkında bilgi almak için Yeşil Vadi Arsa Ofisi ile her zaman iletişime geçebilirsiniz;

Söz konusu haklarınıza yönelik başvurularınızı Veri Sahibi Başvuru Formu’nu,  noter kanalıyla veya Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından belirlenen diğer yöntemler ile gönderebilir veya info@yesilvadiarsaofisi.com.tr adresine iletebilirsiniz. Talebinize en kısa sürede ve kanuna uygun olarak en geç otuz (30) gün içerisinde geri dönüş yapılacaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Yeşil Vadi Arsa Ofisi’nin Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarife üzerinden Kanun’a uygun olarak ücret talep etme hakkı saklıdır.

 

Çerezler ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen ziyaretçilerimizin www.aboutcookies.org (İngilizce) adresini ziyaret etmeleri önerilir. 

Çerez politikamız hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz “Bize Ulaşın” sayfasından yahut yukarıda belirtilen iletişim adresleri aracılığıyla tarafımız ile iletişime geçebilirsiniz.

KAPAT
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz. ANLADIM