1/1.000’lik planlar geldi, büyük arsa şirketleri Büyükyoncalı’ya geri döndü

 

1/1.000’lik planlar geldi, büyük arsa şirketleri Büyükyoncalı’ya geri döndü

 

Trakya’nın en gözde bölgeleri arasında yer alan Tekirdağ – Büyükyoncalı’da imarlı yerler tükendiği için arsa üretmekte güçlük çekiliyordu. 1/5.000’lik planların 1/1.000’lik planlara çevrilmesi yönündeki adımlar büyük şirketlerin bölgeye geri dönmesini sağladı. Yeşil Vadi Arsa Ofisi’nin ürettiği ilk proje kısa sürede tükendi.

 

 

Tekirdağ-Büyükyoncalı, Trakya’nın en gözde bölgeleri arasında yer alıyor. Biraz daha köşeli konuşup, Büyükyoncalı’ya, Çerkezköy ve Kapaklı’dan sonra bölgenin en çok ilgi gören üçüncü yeri demek öyle sanırız ki, yanlış olmaz. Bunda Büyükyoncalı’nın sanayi bölgelerine olan yakınlığının büyük etkisi var. Organize sanayiye yakınlık, bölgenin uzun zamandır düzenli göç almasına neden oluyor. İstanbul’a yaklaşık bir saat mesafede bulunmak da Büyükyoncalı’nın cazibesini artırıyor. Sanayide çalışanların yanı sıra bölgeyi yazlık olarak da kullanan önemli bir kesim var…

 

BÜYÜK ŞİRKETLER GERİ DÖNÜYOR

Bu faktörlere bağlı olarak Büyükyoncalı’nın arsa piyasası son derece hareketli. Bununla birlikte, bölgede imar içindeki yerlerin tamamı parsellenip satıldığı için uzun zamandır büyük şirketlerin projelerine uygun yen bulunamıyordu. Bunun sonucunda geçmişte bölgede 10 binden fazla parsel üreten Yeşil Vadi Arsa Ofisi, 2014-2019 arasında Büyükyoncalı’dan uzak kalmıştı. Büyük şirketlerin yokluğunda Büyükyoncalı’da arsa piyasası al-sattan ibaret bir görünüm kazanmıştı.

Bu sorunun aşılması için 1/5.000’lik planların 1/1.000’lik planlara çevrilmesi gerekiyordu. 2019’da beklenen adım atıldı ve 1/1.000’lik planlarla yeni projelerin önü açıldı. Büyükyoncalı’daki bu gelişmenin bölgenin yatırım potansiyelinin gerçeğe dönüşmesini hızlandırması bekleniyor. Zira al-sat değil proje bazlı çalışan büyük şirketler için imar ve ifraz sorunlarının çözülmesi büyük önem taşıyor. Nitekim bu gelişmenin ardından Trakya’da 20 yıldır yatırımcılara imarlı, ifrazlı arsalar sunan Yeşil Vadi, Büyükyoncalı’ya yeni ve iddialı projelerle geri döndü.

 

 

KISA SÜREDE TÜKENDİ

Yeşil Vadi’nin Büyükyoncalı’da bu yıl yeniden ürettiği projelerden ilki kısa sürede tükendi, ikinci proje ise şu anda üretim aşamasında. Bu projenin de satışa çıktığında ilki gibi büyük ilgi göreceği öngörülüyor.

Trakya’da yaklaşık 20 yıldır proje ürettiklerini ve bugüne dek 20 binden fazla müşteriye doğru ve kazançlı parseller sunduklarını belirten Yeşil Vadi Arsa Ofisi Genel Müdürü Emin Ertuğrul, ürettikleri arsaların şehir planı içerisinde, imarlı ifrazlı, projelendirilmiş ve altyapıları hazır olmasının temel ilkeleri olduğunu vurgulayarak, “Müşterilerimize hiçbir masraf çıkarmayacak, başlarını ağrıtmayacak hazır yerler sunmayı düstur edindik” dedi. Girdikleri bölgeleri hareketlendirdiklerine dikkat çeken Yeşil Vadi Genel Müdürü Emin Ertuğrul, “Projelerimizi belediyeler, mühendisler ve şehir planlamacılar ile ortak çalışarak hazırlıyoruz. Bu da tüm taraflarda güven oluşturuyor” diye konuştu.

Yeşil Vadi’nin müşteri desteğinin satış sonrasında da devam etmesi ve yatırımcıların alım yaptıkları bölgeler ile ilgili güncel gelişmelerden haberdar edilmesi, şirkete yönelik büyük güvenin nedenlerinden biri… Müşteri memnuniyetinde “sıfır hata” düsturu ile çalışmayı ilke edindiklerini vurgulayan Emin Ertuğrul, yatırımcılar arsalarına ev yapmak istediklerinde gerekli teknik desteği sağladıklarını ve resmi süreçleri müşteri adına takip edip sonuçlandırdıklarını ifade ediyor.

Yeşil Vadi’nin arsa yatırımcıları tarafından tercih edilmesini sağlayan bir başka faktör ise finansman desteği. Şirket arsa yatırımcılarına vade farkı olmaksızın taksit imkanı sunuyor ve satış esnasında farklı finansman desteklerinden yararlandırıyor.

Emin Ertuğrul, Yeşil Vadi’nin hizmet ilkesini, “Misyonumuz, ilk tanışmadan tapu devrine ve ev yapımına kadar tüm süreçlerde şeffaflık ve tam müşteri memnuniyeti” şeklinde özetliyor.

 

ÖNCÜ ROLÜ OYNUYOR

Yeşil Vadi proje ürettiği bölgelerde öncü rolü oynaması ve ve diğer arsa şirketleri tarafından takip edilmesiyle de tanınıyor. Şirketin Büyükyoncalı’ya dönüşünün bölgedeki arsa piyasasının daha da hareketlenmesine neden olacağı öngörülüyor.